Horta

Ponta Del Gada’da iki gece üç gün geminin seferinden dönmesini bekledikten sonra, gemiye katıldık, sırada ki seferimiz de dört adet adaya gidilip mazot tahliyesi yapılacaktı ve bunlardan ilki olan Horta, diğer adalar arasında en az gelişmişi diyebilirim rahatlıkla.

Fakat beni şimdi çok iyi okumanızı istiyorum, değerli okur gelişmişliği kendi ülkemizin bir çok yerinde çok yanlış anlamışız, İstanbul’u ele alacak olursak tek gelişmiş olduğu nokta yüzlerce, binlerce apartman ve iş yerleri başka hiçbir şey yok, saygı yok, sevgi yok, güven yok, paylaşım lütfen güldürme beni paylaşmayı bırakın artık toplumumuzun içerisinde ki insanlar sahip oldukları şeylere başkaları zarar verecek diye paranoyaklaşmış durumdalar. Hepimizin biraz sakin olması gerek taşlardan ve binalardan biraz uzaklaşıp mümkünse yeşile değilse maviye bir yol açıp doğaya varmak gerek, birbirimize vakit ayırmak gerek işte bu adalarda insanlar mutlular, zenginler ve huzurlular. Maddiyat mı ?; hayır kesinlikle değil, her akşam ya sahilde ya köylerin içerisinde müzik çalan bir etkinlik var dans eden ve yiyeceklerini paylaşan insanlarla dolu etraf.

lagoa

Bu tatlı adayı bir ellerinde yerel içecekleri, şarapları ve çayları diğer ellerinde yerel atıştırmalıkları bizimde bildiğimiz baklalar, yüzlerinde sıcacık gülümseme ve dev gibi kalpleriyle biz turistleri kucakladıkları kadar birbirlerini de kucaklayan cepleri belki boş ama gönülleri tıka basa dolu güzel insanlarla hatırlayacağım. Umarım ve dilerim ki gidip bahsettiklerimi görmeniz ve hissetmeniz mümkün olur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s