Hakkında

Merhabalar sevgili blog okurlarım,

Benim adım Mert, Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümü mezunu, bekar ve gezmeye bayılan bir gencim. Bundan bir sene önce toplamda on iki ay olan deniz stajımın kalan bir buçuk ayını tamamlayabilmek için şirket aramaya başladım. Genelde şirketlere kadar gidip kapıdan, kıyıdan ve köşeden sürekli geri çevrilen biz stajyerler artık facebook üzerinden yapılan paylaşımlara hem staj hemde iş aramaya başlamıştık çünkü tahmin edebileceğiniz üzere Rize’den kalkıp da İstanbul’a staj ve iş aramaya gelmiş birisi ister ki komik bir şekilde geri çevrilmesin, notlarını sorsunlar, ilgi alanlarını sorsunlar ve en önemlisi kendisini ifade etmesine izin versinler ancak tek sessizce sorulan soru ”tanıdığımız bir dayın var mı ?”, modern hali ile torpil istiyorlar. Tabi torpil olmadan hiç mi arkadaşlarımız stajlarını yapamıyor tabi kide yapıyorlar ama burunlarından getirtilerek, mecbur olduğumuzu bilen denizcilik firmaları üç kuruş paraya bizi geminin her işine koşturabilmesi için kaptanın buyruğuna dayıyor.

lisbon-02

Yine bir gün torpilsiz vede üşengeç ben facebook üzerinden yayımlanan bir ilana cevap veriyorum ve *boom, bir hafta sonra gözlerimi Portekiz’in hem başkenti hem de en büyük şehri olan Lizbon’da açıyorum ve macera daha çok yeni başlıyor.

Stajımı yapacağım gemi bir tanker, mazot ve türevlerini burada ki adaların ihtiyacına göre dağıtıyoruz. Benim Lizbon‘dan sonra tekrar bir uçak ile ulaştığım Ponta Del Gada adası en büyük ada bu takımadalar arasında, Ponta’dan yüklediğimiz mazotu küçükten büyüğe olarak sıralamak gerekir ise Lajes, Flores, Horta, Pico ve son olarak Sao Jorge arasında tahliye ediyoruz zaman zaman bozuk yükleri bu adalardan alıp Ponta’ya geri de getirebiliyoruz…

Benim amacım hepinizi bu cennet gibi adalardan haberdar edebilmek, Pico ile başlayalım…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s